Nakliye Şirketinin Seçilmesi

Nakliye Şirketinin Seçilmesi

1. Bütün önemli eşyalarınızı yeni evinize taşımak için uygun olmayan bir taşıma şirketi kiralamaktan mı endişe ediyorsunuz? Güvenilir bir şirket ve huzur bulmanız için önerilerimizi aşağıda sıraladık.
2. Nasıl bir taşıma şirketine ihtiyacınız var önce onu seçin. Başka yere yerleştirme servisi şehirlerarası taşıma şirketi şehiriçi taşıma paketleme ve yükleme servisi ev nakliyecisi ya da kamyon taşımacılığı vs. gibi.
3. Kişisel öneriler ve uyarılar için arkadaşlarınızın komşularınızın veya çalışma arkadaşlarınızın önerilerini alın.
4. 
Tavsiye edilen çeşitli şirketleri arayın. Ne kadar süreden beri bu işi yaptıklarını taşıma şirketinin ne kadar tecrübeli olduğunu depolama yapıp yapmadıklarını ve gerekirse şehirlerarası taşımacılık lisansı olup olmadıklarını araştırın.
5. 
Taşıma şirketinin lisanslı olduğunu doğrulayın. Taşımacılık servisleri düzenleyen şehir acentelerinden soruşturma yapabilirsiniz.
6. 
Taşıma şirketi herhangi bir ticari organizasyona [ Örneğin UKAT-Uluslararası Karayolu ile Yük Taşımacıları ve Acente Sahipleri Derneği ] üye olup olmadığını sorun. Eğer bir ihtilafa düşerseniz bu kurumlar size yardımcı olabilirler.
7. Taşıma işlemini yaptıracağınız şirket aleyhine daha önceden herhangi bir şikayet kaydı yapılıp yapılmadığını kontrol edin.
8. Seçeneklerinizi birkaç taşıma şirketine bildirin ve fiyat teklifi isteyin.
9. Fazla ücret talep edilmemesi için mutlaka yazılı bir kontrat yaptırın.
9. Birçok taşıma şirketi müşterilerine birden fazla hizmet sunarlar. Gerekli hizmetleri çeşitli şirketlere en uygun fiyatlara veya tek bir şirkete bunların hepsini yaptırabilirsiniz.
10. Soru sorarken iddialı olun. Eğer şirket temsilcisi telefonda samimi ve yardımcı olacak gibi değilse başka birini arayın.
11. Gizli masraflara dikkat edin bunlara paketleme ücretleri sigorta, mobilyaların demontajı veya montajı ve  depolama ücreti dahil olmayabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.