Kolay Taşınma İçin Ambalaj Kolileme Tavsiyeleri

Kolay Taşınma İçin Ambalaj Kolileme Tavsiyeleri:

Hayatımızda yapabileceğimiz en stresli ve en zor işlerden biri de taşınmaktır. Bu yazımızda taşınmanızı kolaylaştıracak tavsiyeleri bulacaksınız. Doğru planlama ve kolici.com'la hazırlanmakla taşınmanızı daha kolay bir hale getirebilirsiniz. Kolici.com tarafından hazırlanan aşağıdaki öneriler taşınma esnasında size kolaylık sağlayacaktır.

Taşınmadan 1-2 Hafta Önce,
1. Sahip olduğunuz eşyaları objektif olarak değerlendirin. Hangilerini götürmeli hangilerini bırakmalı veya atmalısınız? Fazla eşyanın, daha fazla zaman ve daha fazla taşınma maliyeti yaratacağını unutmayın. Atacağınız bırakacağınız ve taşıyacağınız eşyaları ayırmakla işe başlayabilirsiniz.
2. Eğer satış değeri olan eşyalarınız varsa, bu eşyalar için satış sitelerine ilan verebilirsiniz.
3. Paketleme işini kendiniz yapacaksanız porselen yemek takımı mutfak aletleri vb. gibi nadiren kullandığınız eşyalar öncelikli olmak üzere, Kolici.com'dan aldığınız koli veya kutuları hazırlamaya başlayın. Kolici.com 'dan aldığınız koli ve kutuları hazırladıkça üzerine içeriğini ve hangi odaya ait olduğunu yazmayı unutmayın ve kolilerin taşınmayacak kadar ağır olmamasına özen gösterin.
4. Yeni eviniz için bir yerleşim planı hazırlamaya başlayın. Önceden yapılan planlama,eşyalar geldiği anda karar verme stresini ortadan kaldırır. Spesifik eşyaları ayrıca planınızda belirtin.
5. Gazete,dergi abonelikleri ve kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın.
6. Doğal gaz, elektrik, su, telefon, kablo tv, internet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvuruları yapın. Yeni abonelikler için taşınmadan bir gün önce kullanıma hazır olacak şekilde başvurun, böylece taşınma günü her şey kullanıma hazır olmuş olur. Beyaz eşya ve mobilya gibi eşyalarınızın demonte edilmesi,taşınmaya hazır hale gelmeleri ve yeni evde tekrar kullanmaya hazır hale gelmeleri için ilgili yetkili servislerden randevu alın.
7. Taşınırken seyahat etmeniz gerekecekse, gerekli planlamayı ve rezervasyonları yaptırın.
8. Gıda alışverişlerinizi, taşınma günü buzdolabınızda en az miktar kalacak şekilde sınırlandırın.Tüm dondurulmuş gıdalarınızı tüketmeye çalışın. Çünkü taşınmaları zor olabilir ve kullanılamaz hale gelebilirler.
9. Yeni evinizin temizlenmesi için gerekli kişilerle temasa geçin. Kendiniz de temizleyecek olsanız, mümkün olduğu kadar taşınma gününe yakın bir tarih seçin. Ev, bu süre zarfına muhtemelen boş olacağı için temizliğin titizlikle yapılmasına, kuytu yerlerin ve eskiden mobilyaların durduğu yerlerin iyice temizlenmesine dikkat edin.
10. Çocuklarınızın okul nakilleri için gerekli görüşmeleri yapın.
11. Bankada bir kiralık kasanız varsa, yeni taşınacağınız yerdeki bir şubeye transferi için bankanızla görüşün.
12. Eğer eviniz sigortalı ise, sigorta şirketinize uyarıp, poliçenizin yeni evinize transfer edilmesini veya iptal edilmesini sağlayın.
13. Eğer banka hesaplarınızı başka bir şube veya bankaya aktaracaksanız, bankanızla bu durumu görüşün.
14. Eğer başka bir şehire taşınıyorsanız ve oraya arabanızla gidecekseniz, aracınızı servise vermeyi unutmayın. Ayrıca araç içerisinde eşya konulabilecek bölmeleri boşaltmayı da unutmayın.
15. Toksik veya yanıcı maddeleri tüketin yada imha edin. Petrol veya gazla çalışan soba, çim biçme makinesi vb. eşyalarınız varsa, depolarını boşaltın. Depoları dolu şekilde taşınmaları sakıncalı ve tehlikelidir.
16. Kullandığınız beyaz eşyalar ve diğer elektronik eşyaların sökülmesi ve yeniden kurulması için yetkili servise ihtiyacınız olacaksa, randevu almayı unutmayın.
17. Küçük yaşta olan çocuğunuz varsa, taşınma günü onunla ilgilenmesi için bir bakıcı ayarlamak isteyebilirsiniz.
18. Eğer başka bir şehire taşınıyorsanız birkaç günlük ihtiyaçlarınız için bir bavul hazırlayın.
19. Nakliyecilerin kolaylıkla fark edebilmeleri için son yüklenecek ve ilk açılacak kolileri ayrı bir yere koyun.
20. Mevcut tüm faturalarınızı ödeyin ve abonelikleri, eğer sizin üzerinize kayıtlı ise iptal ettirin. Transfer edilebilecek olanlar için yeni adresinizi bildirmeyi unutmayın.
21. Eğer yeni evinize taşımak istiyorsanız, evinize özel yapılmış mobilyaları ve diğer demirbaş eşyaları demonte ettirin.

Taşınmadan 1-2 gün önce,
1. Buzdolabı ve derin dondurucunuzu boşaltın ve defrost işlemine başlayın. Her ikisini de dezenfekte edin, temizleyin ve havalanmalarını sağlayın.
2. Evde kasanız varsa, içindekileri boşaltın. Önemli evraklarınızı, mücevher ve değerli eşyalarınızı güvenli bir yere, kiralık banka kasasına aktarın.
3. Kamyon şoförüne yeni evinize nasıl gideceğini belirten bir konum bilgisi veya kroki hazırlayabilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzu vermeyi unutmayın. Eğer şehirlerarası bir yere taşınıyorsanız size ulaşılamadığı durumlarda alternatif bir kişinin telefonunu mutlaka verin.
4. Gelen kargo ve mektupları size yönlendirebilmeleri için, apartman ve site görevlileri veya yöneticilerine yeni adresinizi bildirin.
5. Nakliye firması yetkilileri evinize geldiğinde tüm detayları ve evrakları tekrar gözden geçirin. Eşyaların taşınması sırasında taşıyıcıları yönlendirin. 

Taşınma Günü..
Yeni Evinize Ulaşınca,
1. Nakliye taşıtları yeni evinize varmadan önce orada olmaya özen gösterin.
2. Eğer yeni evinize nakliyecilerden önce ulaştıysanız,etrafı biraz toparlamaya çalışın. Böylelikle nakliye elemanları eşyaları hemen yerine yerleştirebilir.
3. Arabanızda bulunan Kolici.com dan aldığınız kolileri evinize ulaştırın.
4. Eşyalarınızı koymak istediğiniz yerleri tekrar değerlendirin.
5. Nakliye firması tarafından montajı ve bağlantısı yapılacak eşyalarınız durumunu kontrol edin. Aksi durumlarda gerekli hatırlatma ve uyarıları yapın.
6. Bir kişinin eşyalar boşaldıkça eşya listesini kontrol etmesi faydalı olur. Başka bir kişi de, taşıyıcı elemanları eşyaları koymaları gereken yerler için yönlendirebilir. Tüm eşya ve Kolici.com dan aldığınız koliler taşındıktan sonra ilk birkaç gün ihtiyacınız olacak eşyaların bulunduğu Kolici.com dan aldığınız kolileri öncelikle açmaya başlayın. Kolilerle işiniz bitince kağıt atık konteynırına bırakınız ki tekrardan işlenip geri dönüştürülsün, böylelikle hem ekonomimize fayda sağlamış olursunuz hem de ormandan bir ağaç kesilmemiş olacaktır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.