Online Satışını Yaptığımız Koli-Kutu-Balonlu Zarflar-Balonlu Naylonlar ve Ambalaj Malzemelerinin Tamamı Sürekli Stoklarımızda Mevcut Olup Online Kredi Kartı Kapıda Nakit veya Kredi Kartı ile Ödeme ve Havale/Eft  Seçeneğiyle veya Telefonla Bize Ulaşarak Siparişinizi Verebilirsiniz.Ayrıca İletişim Bölümünden Ulaşacağınız Adresimize Gelerek Ürünleri  Satın Alabilirsiniz. Karton Kutu Koli  Balonlu Naylon ve Ambalaj Malzemeleri Siparişlerinizde Tüm TÜRKİYE için 100 TL.ve Üzeri ÜCRETSİZ Olup, 100 TL. den Az Siparişlerde İse Kargo Ücreti 10 TL.dir.Kargo Ücreti Satın Aldığınız Ürünlerin Teslimat Adresi ve Miktarına  Bakılmaksızın Sabit olup Teslimatta Ücret ALINMAMAKTADIR.  

Kurumsal  |  Bize Ulaşın  |  İletişim

Ürün Grupları
Çok Satılanlar
Taşınma Önerileri
Oluklu Mukavva Koli
Tarihçesi

Oluklu mukavva kolinin iskeletini oluşturan ondüle ilk olarak 16.ve 17.yüzyıllarda Hollanda'da bir moda olayı olarak tanımıştır.O dönemde kumaşa ütüleme yoluyla şekli verilmiş kadın ve erkeklerin elbise yakalarında ve kol manşetlerinde süs olarak kullanılmıştır..Hollanda'da Rambrand,Frans,Hals,Rubens gibi ressamlar bile tablolarında bu modayı yansıtmışlardır.
1819 Yılında Londra'da John Thomas Barry bakır levhalara ısı yolu île ondüle şekli vererek daha mukavametli hale gelen malzeme şekline dönüştürmüş ve patentini almıştır.
1871 Yılı uzunca bir aradan sonra ilk defa kağıdın ondüle yapılarak ambalaj malzemesi olarak kullanıldığı tarih olmuştur.New York City'de Albert L.jones iki adet bronz eski top namlusuna diş açarak eninde makine yapmış ve patentini almıştır.
1873 Mayıs ayında sadece ondüleden ilk iptidai ambalaj kolisi yapılmış ve cam eşya ambalajında ondüle kullanılmaya başlanmıştır.
1874 Yılında Oliver Long,New York kentinde ondülenin biryüzüne düz tabakayı yapıştırarak bugünkü ondüle mukavvayı yapıyor ve patentini alıyor.Ancak çift tarafı yapışmış,yani bugünkü oluklu mukavva daha sonraki yıllarda bulunuyor.
1878 Thompson-Noris adıyla New York şehrinde ilk ticari işletme açılıyor.
1881 Thompson-Noris firması için bobin ayaklı ondüle makinesini yapıyor.
1882 Tarihinde Robert Thompson buharla ısıtılan çift tarafı yapışmış,bildiğimiz oluklu mukavvayı üretiyor.
1883 Yılında Thompson-Norris firması İngiltere'de bir tesis kurarak Avrupa'nın oluklu mukavva koli ile tanışmasını sağlıyor.
1886 Yılında yineThompson-Norris firması Almanya'nın Kırschberg şehrinde ikinci Avrupa firmasını kuruyor.
1887 Yılında Thompson-Norris patent hakkını serbest bırakıyor.
1889 Yılında Langston 61 cm.genişliğinde dakikada 4,3 m.hızında oluklu mukavva makinesi yapıyor.
1892 Amerika'da mukavva koli ile ilgili ilk literatür "SHEARS" adıyla dergi olarak yayınlanıyor.Aynı yayın bugün Chicago'da BOXBOARD CONTAINERS adıyla devam ediyor.Müesseselerin köklülüğü bakımından enteresan bir örnektir.
1894 Yılında Thompson-Norris firması oluklu mukavvadan ilk sevkiyat kolisini geliştiriyor.
1895 Yılında C.F. Langston Philadeiphia'da ilk oluklu mukavva koli makinesi imalatı yapan fabrikayı kuruyor.
1899 Yılında Japonya'da ilk oluklu mukavva koli makinesinin kurulması ile bu sektör Asya kıtasına geçiyor.
1900 Yılında yapıştıncı olarak şeker ile kanştırılmış cam suyu,daha sonra sadece cam suyu [sodyum-silikat] kullanılıyor.
1903 Yılı, makine hızları 6,5 metreye çıkıyor.Aynı yıllarda Amerika'da döner makas ve ril grubu makineye ilave ediliyor.
1906 Hooper oluklu mukavvaya koliye baskı yapan ilk makineyi yapıyor.Aynı zamanda ilk kanal açma makineleri yapılıyor.
1907 Yılında Amerika'da oluklu mukavva koliye Müllen-Test ve Berstdruck Testleri uygulanmağa başlıyor.Böylece bugün bütün dünyada oluklu mukavva koli test metodlarının esası belirleniyor.
1910 Langston 9 m/dak. hızında makine yapıyor.Aynı yıllarda Amerika'da takriben 50 işletme 150.000 ton kağıt işleyerek sektör oluşuyor.
1911 ilk baskılı Slotter yapılsa da istenen sonuç alınamıyor.Aynı yıl Amerika'da ilk kraftliner kağıt fabrikası kuruluyor.
1912 Yılında alt bıçak üst bıçak hareketli ilk giyotin makas yapılarak oluklu mukavva makine hızı 20 m/dk. ya çıkıyor.
1916 Doppel-Doppel mukavva imal ediliyor. Bu arada l. Dünya Savaşı nedeni ile gelişmeler duraklıyor.
1918 Yılı makine hızları 25 m/dak. ya ulaşıyor. Aynı zamanda mukavva ebad kesimlerindeki tolerans ± 2 cm'e çekiliyor.
1920 Amerika'da işletme sayısı 120 adete yıllık işlenen kağıt 970.000 tona ulaşıyor.
1930 Yılı Amerika'da tesis sayısı 249'a,işlenen kağıt miktarı 1.860.000 tona ulaşıyor,[işlenen kağıdın %50'si gri kartondur.] Aynı yıl makine hızı 75 m/dak.'a ulaşıyor.Giyotin makastan geliştiriliyor.
1934 Yılında Altenburg/Thüringen şehrinde oluklu mukavva meslek okulu açılıyor.Aynca sektörle ilgili dernekler kuruluyor,organizasyonlar yapılıyor,laboratuvarlar kuruluyor.Bu yıllarda Avrupa'daki teknolojide Amerika seviyesine ulaşıyor.
1939 Amerika'da ilk olarak nişasta bazlı yapıştırıcı kullanılarak patenti alınıyor.Bu suretle makine hızları cam suyu ile çalışan makinelere nazaran artıyor.
1939 Yılları oluklu mukavva sektörü için kara yılları oluşturuyor.İkinci Dünya Savaşı nedeniyle tesislerin %70'i hasar görüyor.
1940 Yılında Langston makine hızım 90 m/dak.'ya çıkarıyor.
1950 Yılında Almanya'da Hamburg kentinde Werner H.K.Peters oluklu mukavva koli makine fabrikası kuruluyor.
1953 Baden-Baden'de ikinci FEFCO Kongresi yapılıyor.
1960 Yılında nişasta bazlı tutkal kullanımı sonucu makine hızı 200 m/dak.'ya ulaşıyor.Makine enleri 200 cm'ye varıyor.
1967 Werner H.K. Peters firması 250 m/dak.bazında makineyi imal ediyor
1970 Sonrası Daha sonraki gelişmeler bu sektörle içerisinde olan bizlerce bilinen gelişmeler 250 cm. makine ebadı, 350 m/dak.'ya varan hızlar,otomatik bobin değişmeler,bilgisayarlı sistemler ile saniyeler mertebesinde ayar değişme süreleri,ofset baskı düzeyinde koli baskı kalitesi gibi baş döndürücü gelişmelerdir.

Hava Yastığı Makinası
Fiyat :3.900,00 TL
KDV Dahil :4.602,00 TL
Mini Pak'r Novus Double Cushion [24 Adet]
Fiyat :13,00 TL
KDV Dahil :15,34 TL
Mini Pak'r Novus Quilt-Air Small Hava Yastığı [24 Adet]
Fiyat :12,00 TL
KDV Dahil :14,16 TL
Mini Pak'r Novus Quilt-Air Large Hava Yastığı [24 Adet]
Fiyat :12,00 TL
KDV Dahil :14,16 TL
Mini Pak'r Novus Hava Yastığı CELL-O EZ - [24 Adet]
Fiyat :10,00 TL
KDV Dahil :11,80 TL
Mini Pak'r Novus Supertube Hava Yastığı [24 Adet]
Fiyat :12,00 TL
KDV Dahil :14,16 TL
Üyelik
Müşteri Hizmetleri
Güvenli Ödeme


               
%100 GÜVENLİ ALIŞVERİŞ
Kolici.com 'da yapacağınız
tüm alışverişlerinizde kart
bilgileriniz direkt banka
terminaline gönderilir.
Böylece tüm bilgileriniz
sadece bankanız ve sizin
aranızda kalır.!

Ücretsiz KARGO
   VİP KARGO 
 
Kolay Taşınma İçin

Hayatımızdaki en stresli en zor işlerden biri de taşınmaktır.Bu yazımızda taşınmanızı kolaylaştıracak püf noktaları bulabilirsiniz.
Doğru planlama ve kolici.com 'la  taşınmanızı kolaylaştırabilirsiniz.
A
şağıdaki öneriler taşınma sırasında size kolaylık sağlayabilir.
1-2 Hafta Önce
• Sahip olduğunuz eşyaları gözden geçirin. Hangilerini götürmeli hangilerini bırakmalı veya atacağınızı analiz edin.Fazla eşyanın,daha fazla taşınma maliyeti çıkaracağını unutmayın.Atacağınız bırakacağınız ve taşıyacağınız eşyaları ayırmakla işe başlayın.
• Eğer satış değeri olan eşyalarınız var ise, bu eşyalar için ilan satış sitelerine ilan vererek işlemlere başlayabilirsiniz.
• Paketlemeyi siz yaparak uygun şekilde eşyalarda oluşabilecek hasarlardan kurtulabilrsiniz.
• Paketleme işini kendiniz yapacaksanız porselen yemek takımı spesifik mutfak aletleri vb.gibi nadiren kullandığınız eşyalar öncelikli olmak üzere, satın 

aldığınız koli veya kutuları hazırlamaya başlayın.
Kolici.com 'dan 
aldığınız koli ve kutuları hazırladıkça üzerine içeriğini ve hangi odaya ait olduğunu yazmayı unutmayın ve kolilerin taşınmayacak kadar ağır olmamasına dikkat edin.

• Yeni eviniz için
bir yerleşim planı hazırlamaya çalışın.
Önceden yapılan planlama,eşyalar geldiği anda karar verme stresini ortadan kaldıracaktır.
Spesifik eşyaları ayrıca planınızda belirtin.
• Gazete,dergi abonelikleri ve kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın.
 
• Doğal gaz,elektrik, su,telefon,kablo tv,internet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli işlemleri yapın.
Yeni abonelikler için taşınmadan bir gün önce kullanıma hazır olacak şekilde işlemleri gerçekleştirin.Böylece taşınma günü her şey kullanıma hazır olmuş olacaktır.Beyaz eşya ve mobilya gibi eşyalarınızın demonte edilmesi,taşımaya hazır hale gelmeleri ve yeni evde tekrar kullanmaya hazır hale gelmeleri için yetkili
servislerden randevu alın.
• Taşınırken seyahat etmeniz gerekecekse, gerekli planlamayı
rezervasyonları yaptırın. • Gıda alışverişlerinizi, taşınma günü buzdolabınızda en az miktar kalacak şekilde sınırlandırın.
Tüm dondurulmuş gıdalarınızı tüketmeye çalışın.
Çünkü taşımaları zor olabilir ve
kullanılamaz hale gelebilirler.

• Yeni evinizin temizlenmesi için gerekli kişilerle temasa geçin.Kendiniz de temizleyecek olsanız, mümkün olduğu kadar taşınma gününe yakın bir tarih seçin. Ev bu süre zarfında muhtemelen boş olacağı için temizliğin titizlikle yapılmasına, kuytu yerlerin ve eskiyen mobilyaların durduğu yerlerin iyice temizlenmesine dikkat edin.
• Çocuklarınızın okul nakilleri için gerekli işlemleri yapın.
• Bankada bir kiralık kasanız varsa,yeni taşınacağınız yerdeki bir şubeye transferi için bankanızla görüşün.
• Eğer eviniz sigortalı ise,sigorta şirketinizi uyarıp,poliçenizin yeni evinize transfer edilmesini veya iptal edilmesini sağlayın.
• Eğer banka hesaplarınızı başka bir şube/bankaya aktaracaksanız, bankanızla bu durumu görüşün.
• Eğer başka bir şehire taşınıyorsanız ve oraya arabanızla gidecekseniz aracınızı servise vermeyi unutmayın. Ayrıca araç içerisinde
eşya konulabilecek bölmeleri boşaltmayı da unutmayın.
• Toksik veya yanıcı maddeleri tüketin yada imha edin.Petrol veya gazla çalışan soba çim biçme makinesi vb. eşyalarınız varsa, depolarını boşaltın. Depoları dolu şekilde taşınmaları sakıncalıdır
ve mümkün değildir.

• Kullandığınız beyaz eşyalar ve diğer elektronik eşyaların sökülmesi ve yeniden kurulması için yetkili servise ihtiyacınız olacaksa randevu almayı unutmayın.
• Küçük yaşta olan çocuğunuz varsa, taşınma günü onunla ilgilenmesi için bir bakıcı ayarlayabilirsiniz.
• Eğer başka bir şehire taşınıyorsanız birkaç günlük ihtiyaçlarınız için bir bavul hazırlayın.
• Nakliyecilerin kolaylıkla fark edebilmeleri için son yüklenecek ve ilk açılacak kolici.com 'dan aldığınız kolilerinizi ayrı bir yere koyun.
• Mevcut tüm faturalarınızı ödeyin ve abonelikleri,eğer sizin üzerinize kayıtlı ise iptal ettirin.
Transfer edilebilecek olanlar için yeni adresinizi bildirmeyi unutmayın.
• Eğer yeni evinize taşımak istiyorsanız, evinize özel yapılmış mobilyaları ve diğer demirbaş eşyaları demonte ettirin.
Taşınmadan 1-2 Gün Önce 

• Buzdolabı ve derin dondurucunuzu boşaltın ve defrost işlemine başlayın. Her ikisini de dezenfekte edin, temizleyin ve havalanmalarını sağlayın.
• Evde kasanız varsa, içindekileri boşaltın. Önemli evraklarınızı, mücevher ve değerli eşyalarınızı güvenli bir yere,kiralık banka kasasına aktarın.
• Kamyon şoförüne yeni evinize nasıl gideceğini belirten bir kroki hazırlayabilirsiniz. Ayrıca,cep telefonunuzu vermeyi unutmayın. Eğer,şehirlerarası bir yere taşınıyorsanız,size ulaşamadığı durumlar için alternatif bir kişinin telefonunu verin.
• Gelen kargo ve mektupları size yönlendirebilmeleri için, apartman/site görevlileri veya yöneticilerine yeni adresinizi bildirin.

Taşınma Günü
• Nakliye firması yetkilileri evinize geldiğinde,tüm detayları ve evrakları tekrar gözden geçirin. Eşyaların taşınması sırasında,taşıyıcıları
yönlendirin.
Yeni Eve Ulaşınca

• Nakliye taşıtları yeni evinize varmadan önce orada olmaya özen gösterin.
• Eğer yeni evinize nakliyecilerden önce ulaştıysanız,etrafı biraz toparlamaya çalışın. Böylelikle,nakliye elemanları eşyaları hemen yerine yerleştirebilir.
• Arabanızda bulunan kolici.com dan aldığınız kolileri evinize taşıyın.
• Eşyalarınızı koymak istediğiniz yerleri tekrar değerlendirin.
• Nakliye firması tarafından montajı ve bağlantısı yapılacak eşyalarınız durumunu kontrol edin.Aksi durumlarda gerekli
hatırlatma ve uyarıları yapın.
• Bir kişinin eşyalar boşaldıkça eşya listesini kontrol etmesi faydalı olur. Başka bir kişi de, taşıyıcı elemanları eşyaları koymaları gereken yerler için yönlendirebilir.Tüm eşya ve kolici.com dan aldığınız koliler taşındıktan sonra ilk birkaç gün ihtiyacınız olacak eşyaların bulunduğu  kolici.com dan aldığınız kolileri öncelikle açmaya başlayın.Koliler le işiniz bittikten sonra kağıt atık konteynırına bırakarak tekrardan işlenip geri dönüştürülmesini sağlayabilirsiniz.
Böylelikle hem ekonomimize fayda sağlamış,hem de ormandan ağaç kesilmemiş olacaktır.

                                                                                                                             Paylaş Facebook  Google   del.icio.us   Digg      

         

 

                                

  

     Ödeme Seçenekleri Kargo ve Teslimat | İletişim  
 Bu Sitede 128 Bit COMODO SSL Güvenlik Sertifikası Kullanılmaktadır.
    Copyright © 2003-2014 Kolici.com Tüm Hakları Saklıdır.
     Esenmat Oluklu Mukavva Koli ve Ambalaj San.Tic.Ltd.Şti.
     İstoç 13.Ada No:115-117  Mahmutbey-İkitelli/İSTANBUL
   Tel: 0212 659 3 659 Pbx.Faks: 0212 659 7 984 

    
Kolici.com İstanbul Oluklu Mukavva Üreticileri Derneği Üyesidir..